Kaleköy

Kaleköy, Simena, Antalya ilinin Kaş Demre arasında yer alan, günümüzde Kaleköy olarak adlandırılan antik Likya kentidir. Bir tepe üzerine kuruludur.

Kaleköy

Kaleköy Kekova

Pansiyonumuzun hemen yukarısında eski uygarlıklardan kalan bir kale. Belli ki her taşı bir emeğin eseri. Sanata duyarlı olmalılar ki ilk önce inşa edilen bir anfi tiyatro mevcut. Su kuyuları, burçları... Tırmanış gerektiren bir yürüyüş sonrası tanışabileceğiniz bir yapı. Keşke bir zamanında çalışmış ustası olsa da anlatsa da bize yaşadıklarını diye bir cümle geçiyor aklınızdan. Kekik satan rehberlerin cümleleri ardından Kral mezarlarına bu kadar yaklaşmamıştınız hiç bir zaman.

Ve bugünkü teknolojiyle bile yapılması zor mezarları incelemek için yaklaşıyorsunuz onlara. Sağınızda bir ömür bıkmadan seyredebileceğiniz bir manzarayı terk ederken.

Kaleköy, Simena, Antalya ilinin Kaş - Demre arasında yer alan Kaleköy gezilmeye ve görülmeye değer yerlerden bir tanesidir.

Kekova Tekne Turu Fiyat Teklifi Al
Kekova tekne turu fiyat teklifi al. Hemen bizi arayın özel Kekova tekne turu fiyatlarını öğrenin. Telefon: +90 533 151 98 76