Kekova


Kekova, Antalya ilinin Demre ilçesi yakınlarında Kaleköy ve Üçağız açıklarındaki küçük kayalık bir adadır. Tatil için her zaman Antalya Kekova’ya bekleriz.

Kekova Antalya

Kaleköy yarımada şeklinde olup, ulaşımı teknelerle sağlanmaktadır. Lykia Birliği'nin bir üyesi olan kentin tarihi M.Ö. 4.yüzyıla kadar inmektedir. Simena'da da Theimiussa gibi hem karada hem su altında kalıntılar bulunmaktadır. Olağanüstü güzellikteki tarihi ve doğal peyzaj, pırıl pırıl mavi bir deniz gezenlere mutlu saatler yaşatmaktadır. Oldukça sağlam durumdaki ortaçağ surlarının oluşturduğu iç kalede evler ve 19. yüzyıl gezginlerinin gördüklerini bildirdikleri günümüzde çok az sayıda blok taşı kalmış bir tapınak kalıntısı bulunmaktadır.

Simena'da en ilginç kalıntı oturma sıraları doğal kayaya oyularak yapılmış tiyatrodur. Lykia'daki tiyatroların en küçüğüdür. Kıyıda harap durumdaki hamam, Lykia tipi kaya mezarları ve lahitleri, Roma dönemi duvar kalıntılar da görülebilen kalıntılardandır.

Huzurlu, sakin ve güzel bir tatil için Antalya Kekova’ya bekleriz.

Kekova
Kekova Tekne Turu Fiyat Teklifi Al

Kekova tekne turu fiyat teklifi al. Hemen bizi arayın özel Kekova tekne turu fiyatlarını öğrenin. Telefon: +90 533 151 98 76